Koloběžka pomáhá při bolestech zad

Pohyb na koloběžce skrývá netušené možnosti v podobě celkového procvičování většiny svalových partií a hlavně těch, které při běžném pohybu leží ladem a neustále degenerují. Navíc jsou výtečným pomocníkem v boji proti bolestem zad. " Jízda na koloběžce je velmi vhodná na posílení a tvarování svalů dolních končetin, zpevnění hýžďových, bočních zádových a břišních svalů. Což pomáhá lidem trpící i bolestmi zad ", potvrzuje specialista na léčebnou a sportovní rehabilitaci MUDr. Kamil Ramík.

Kostka koloběžka - napsali o nás, časopis run the world magazine O způsobu nápravy bolavých zad rehabilitaci na koloběžce se dočtete např. v časopise RUN.

Koloběh patří k pohybům, které lze svojí povahou považovat za rehabilitační a protahovací, při dodržení základních pravidel jakými jsou mimo jiné střídání obou končetin, řádné protažení před jízdou atp. Člověk na koloběžce nesedí pasivně jako např. na kole, ale vykonává pohyb celým svým tělem. Pohyb dolních, ale hlavně horních končetin uvolňuje a napřimuje záda v pravidelném rytmu. Při nákroku směrem vpřed dochází k posunu celého těžiště k přednímu kolu. Při ukončení kroku se tělo a jeho těžiště nachází u zadní části koloběžky. Paže jsou maximálně napnuté, noha vykonávající krok je natažená za jezdcem. Tělo vypadá jakoby koloběžku právě dohánělo.

žena na koloběžce Kostka Hill Studie koloběhu a jeho významu pro svalové partie včetně srovnání energetického výdeje s během a jízdou na kole.
Studii zpracovala Mezinárodní asociace koloběhu ( www.iksaworld.com).